Vanema taotlus

From eKool wiki
Jump to: navigation, search


Küsimus: Teist korda selle õppeaasta jooksul on selline lugu, et lapsevnem taotleb kasutajaõigusi ja ekoolis muutub õpilase kaart lapsevanema andmetega kontoks. Esimesel korral oli lapsevanema nimi lausa päevikus, oli tükk tegemist. Nime lubas lihtslt ära vahetada, isikukoodiga oli vaja mitu korda jamada.

Täna on mul ühe lapsevanema taotlus korralikult lapsevanemana tehtud ja ekool ei lase kinnitada. Läksin õpilase kaardile. Klassi nimekirjas õige nimi klõpsan õpilase nimel ja avaneval kaardil on ema nimi ja muud andmed. Millest see tuleb ? Kuidas seda vältida? Võib-olla paari kuu pärast on mul koolis selline segadus, et ei saa mingit ülevaadet, kus lapsed ja kus lapsevanemad.

Vastus:

ega selliste muudatuste vastu muud ei aita, kui et lapsevanemad peaksid lugema õppima. Nimelt on taotlust esitades väga selgelt kirjas

  • "Olen õpilane, palun juurdepääsu kontole" ja
  • "Olen lapsevanem, tahan näha lapse infot".

Siiski teevad lapsevanemad nii:

1. vajutavad esimesele valikule

2. täidavad õpilase andmed s.o. kirjutavad taotlusel juba täidetud ise-enda andmed üle õpilase omadega

3. saadavad kooli.

4. eKool on kirjutatud nii, et kui profiilis ja taotlusel esitatud andmed on erinevad, siis uuendatakse profiili andmed - kirjutatakse taotluse andmetega üle. Aasta tagasi ei saadetud erinevust leides taotlust kooli ja siis oli pahandamist palju. Teine variant - taotluse info asendada profiili infoga ka peale ära saatmist tekitab samamoodi segadust.

NB! Nüüd läheb protsess asünkroonseks: taotlus on koolis ootel. Lapsevanem logib eKooli ja näeb: tema nime asemel on lapse nimi! Oh õudust - avab oma andmed ja ka isikukood ja kõik muu on lapse oma! Klikkab kiiresti märkeruudule ja muudab info tagasi. Kuna taotlus on alles ootel, et ole kooliga seotud, siis alla 22 inimese andmete muutmise keeld ei kehti.

5. Kool näeb taotlust õpilasena juurdepääsu saamiseks ja kinnitab. Taotlusel on korrektsed andmed, sest taotlus on lahti seotud seda saatnud kasutajast.

6. Kinnitamisel tekib side koolis oleva õpialse kaardi ja profiili vahele. Kaardile satuvad lapsevanema andmed (sest ta on vahepeal need muutnud).

7. Päevikusse ja nimekirjadesse jääb laps õpilase rolli nimega ja kaardile kasutaja nimega.

8. Kui ka päevikusse ja nimekirjadesse satub vanema nimi, siis on õpilane saanud rolli peale kaardi andmete muutmist valeks - sel juhu võetakse järgmise rolli nimi tema kaardilt.

Kas lahenduseks oleks valikute järjekorra muutmine - kui suur hulk inimesi valib alati esimesena valida oleva lingi ja absoluutselt ei loe mis sellel kirjutatud, siis panna ehk esimeseks "tühi link" - Ma ei taha lugeda - millel vajutades avatakse taotluste esitamist tutvustav tekst? Vahetada lingid ära - kui siis õpilane juhuslikult vajutades esitab lapsevanema taotluse saab ta lihtsamini aru kuhu sattunud on...

Nii palju siis toimunu selgitamiseks...

Ja küsimusel on ka teine pool - järgnev on lapsevanema abipalve:

  • Mida kasutaja oli tegemas: Panin oma andmed lapse andmeteks.Kuidas ma saan seda muuta. Kas on võimalik kuidagi oma andmeid kustutada ja siis uuesti alustada??
  • Mis juhtus?: Sisestasin vale nime,ajasin lapsevanema ja lapse segi
  • Mida kasutaja ootab juhtuvat: Minu nime asemel peaks olema minu lapse nimi!