Popipatrulli aktiveerimine

From eKool wiki
Jump to: navigation, search
NB! Popipatrull on tasuline teenus, enne selle aktiveerimist tutvuge palun teenuse tingimustega!
NB! Popipatrulli aktiveerimise eelduseks on kehtiv lapsevanema roll.
Pop7.png
Pop8.png
Pop9.png

Popipatrull on teavitusteenus, mis saadab automaatse sms teate päeva esimese põhjuseta puudumise kohta.

Teenuse aktiveerimiseks:

 1. Logige eKooli
 2. Avage Teenuste leht
 3. Leidke teenuse nimetus ("Popipatrull"). Avage leht. Võite kasutada paremal olevat menüüd.
 4. Lehel on Teie laste nimed ja iga lapse real on valik "Aktiveeri". Juba olemasoleva teenusega lapse lehel on ikoon "Muuda".
 5. Vajutage esimese lapse jaoks nuppu "Aktiveeri"
 6. Avatakse aken selle mobiiltelefoni numbri sisestamiseks, mille igakuisele arvele Teie laste puudumiste sms teenuse kohta hakkavad saabuma. Sisestage oma telefoninumber, Eesti kood (+372) on juba lisatud.
 7. See telefon on vaikimisi ka sõnumi saaja. Kui soovite tellida sõnumit veel mõnele numbrile, siis lisage see (need). Kui sõnumi saajaks on mõni teine number, siis saate oma (arve tasuja) numbri sms teavituse saajate hulgast väja arvata. Teate saatmiseks peab olema määratud vähemalt üks number.
 8. Iga lisatud number lisab kuutasule uue teenuse. Teenuste koguarvu ja kogumaksumust näete teenuse tellimise lehel olevast tabelist. Sealsamas saate lisada sooduskoodi.
 9. Lisatud number ei pea olema Eesti operaatori oma, sel juhul valige vajaliku maa kood loetelust. Arvet tasuv number peab olema Eesti operaatori võrgus.
 10. Nõustuge teenuse tingimustega ning vajutage "Jätka"
 11. Teie telefonile saabub sms sõnum kinnituskoodiga. Sõnumi sisu on:

eKool: Kinnituskood: 9999999. Koodi sisestamisel aktiveerite Popipatrulli teenuse, mis maksab 1.49 eurot 30 päeva perioodis.

12. Sisestage kinnituskood. Koodis on alati 6 numbrit ja see genereeritakse igale teenuse kasutajale eraldi.

 • Kinnituskood kehtib 24 tundi, selle aja jooksul peaksite registreerumise eKooli lehel lõpetama.
 • Kui see ei õnnestu, saab registreerimist korrata.
 • Kui mingil põhjusel sisestasite kinnituskoodi kolm korda valesti või olete tellinud kolm kinnituskoodi ja need ei ole edukalt aktiveeritud, läheb Teie Popipatrulli registreerumise lukku. Palun saatke kiri oma selgitustega popipatrull@ekool.eu ja Teie jaoks avatakse teenus uuesti.

13. Koodi sisestamise järel on sms teenus avatud ja Teie mobiilioperaator lisab Teie selle kuu arvele vastava summa. Teie telefonile saabub kinnitussõnum:

Oled liitunud Popipatrulli teenusega. Teenuse hind 1.49 eurot 30 päeva perioodis. Info popipatrull@ekool.eu

14. Teenuse avamine on näha Teie kasutaja Popipatrulli lehel päises ja sealtsamast saab seda ka lõpetada (nupp "Lõpeta teenus" lapse teenuse muutmise lehel).

Kui mingil põhjusel Te ei saanud kinnituskoodi kätte (eKoolil ei õnnestu Teie operaatori juures Teid registreerida, Teie telefon oli levist väljas vms) siis saate registreerumist korrata 60 minuti pärast.