Plaanimisdialoogis alates 2008

From eKool wiki
Revision as of 16:48, 14 May 2008 by 82.131.91.101 (Talk)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

Paigutamata tundide sorteerimine

gpUntis 2008 alates on võimalik paigutamata tundide järjestust vajalikul viisil muuta - vajutades hiirega välja nime peal (nagu see paljudes tarkvarades võimalik on). Sorteeritakse kordamööda esmalt kasvavalt ja teise vajutuse järel kahanevalt.

Pldialoog.jpg


Õpilaste arv õpetajate kohta

Plaanimisdialoogis näidatakse iga õpetaja jaoks õpilaste arvu tema poolt õpetatavates gruppides kokku (eeldab, et klassidele on see arv sisestatud). Kui see parameeter on aktiveeritud, siis näidatakse plaanimisdialoogis õpilaste arvu õpetaja lühinimest paremal. Teistel juhtudel on õplaste arv näha tunni aknas, kusjuures eraldi on poiste ja tüdrukute arv (KUI see info on gpUntisesse sisestatud).


Ruumi mahutavaus

Kui ruumi kohta on mahutavus sisestatud (baasandmed > ruumid), siis plaanimisdialoogis see ka kuvatakse (kui vastava parameeter on aktiveeritud).


Peida ja ava valitud read

Uued ikoonid plaanimisdialoogi menüüs. On võimalik valida mitu rida ja siis need töövaatest eemaldada. On kasulik, kui korraga vaadeldakse paljusid ridu. Teine uus käsk annab võimaluse teatud ridu kogu aeg ekraanile jätta - näiteks kehalise kasvastuse tundidega tegeledes saab kõik spordisaalid pidevalt silma all hoida.


Ajanõuded

erinevate määramata päeaga ajanõuete jaoks saab nüüd paika panna erinevat tooni purpursed taustad, et oleks lihtsam mõista tunni paigutamist mõjutavaid aspekte.