Difference between revisions of "Plaanimisdialoogis alates 2008"

From eKool wiki
Jump to: navigation, search
(New page: == Paigutamata tundide sorteerimine == gpUntis 2008 alates on võimalik paigutamata tundide järjestust vajalikul viisil muuta - vajutades hiirega välja nime peal (nagu see paljudes ta...)
 
 
Line 1: Line 1:
 
  
 
== Paigutamata tundide sorteerimine ==
 
== Paigutamata tundide sorteerimine ==
Line 8: Line 7:
  
  
Teachers with student total    Display the student totals of the teacher in the scheduling dialogue
+
== Õpilaste arv õpetajate kohta ==
 
+
You can optionally display the number of students of a teacher right after the short name of the teacher in the scheduling dialogue.
+
If students have chosen this course
+
Then you see this number
+
In any other case you will see the student total which is entered in the lesson window:
+
number of students female and
+
number of students male.  (15983)
+
  
Rooms with capacity    Display the room capacity in the scheduling dialogue.
+
Plaanimisdialoogis näidatakse iga õpetaja jaoks õpilaste arvu tema poolt õpetatavates gruppides kokku (eeldab, et klassidele on see arv sisestatud). Kui see parameeter on aktiveeritud, siis näidatakse plaanimisdialoogis õpilaste arvu õpetaja lühinimest paremal. Teistel juhtudel on õplaste arv näha tunni aknas, kusjuures  eraldi on poiste ja tüdrukute arv (KUI see info on gpUntisesse sisestatud).
  
You can optionally display the room capacity (right after the short name of the room in the scheduling dialogue).  (15985)
 
  
Hide selected rows    Scheduling dialogue: Hide rows
+
== Ruumi mahutavaus ==
  
You can select several rows (e.g. in the column Mon-1 over several rows) and remove these rows from the view with the button . This function is useful if the display shows many rows e.g. after you activated the function .  (54732)
+
Kui ruumi kohta on mahutavus sisestatud (baasandmed > ruumid), siis plaanimisdialoogis see ka kuvatakse (kui vastava parameeter on aktiveeritud).
  
Do not hide rows    Scheduling dialogue: Not hidding rows
 
  
If the button  is activated, all rows underneath the current lesson will be deleted automatically. If you lock rows with  (infront of the name of each element is the sign '+') these selected rows will stay on the screen.
+
== Peida ja ava valitud read ==
For example, you are working on a PE lesson:
+
Bring the sport halls into the display in rows 16,17 and 18 (in any case underneath the active lesson)
+
  
You can now see all sport halls at all times
+
Uued ikoonid plaanimisdialoogi menüüs. On võimalik valida mitu rida ja siis need töövaatest eemaldada. On kasulik, kui korraga vaadeldakse paljusid ridu. 
(simply type 'SH1' in row 16 in order to display the TT of 'SH1')  (54734)
+
Teine uus käsk annab võimaluse teatud ridu kogu aeg ekraanile jätta - näiteks kehalise kasvastuse tundidega tegeledes saab kõik spordisaalid pidevalt silma all hoida.
  
  
Time requests in Sched. Dial.    Time requests in the scheduling dialogue
+
== Ajanõuded ==
  
Specified time requests:
+
erinevate määramata päeaga ajanõuete jaoks saab nüüd paika panna erinevat tooni purpursed taustad, et oleks lihtsam mõista tunni paigutamist mõjutavaid aspekte.
You can customise the colours for the display in the time requests window
+
unspecified time requests (day requests)
+
representation in different purple hues. (54750)
+

Latest revision as of 16:48, 14 May 2008

Paigutamata tundide sorteerimine

gpUntis 2008 alates on võimalik paigutamata tundide järjestust vajalikul viisil muuta - vajutades hiirega välja nime peal (nagu see paljudes tarkvarades võimalik on). Sorteeritakse kordamööda esmalt kasvavalt ja teise vajutuse järel kahanevalt.

Pldialoog.jpg


Õpilaste arv õpetajate kohta

Plaanimisdialoogis näidatakse iga õpetaja jaoks õpilaste arvu tema poolt õpetatavates gruppides kokku (eeldab, et klassidele on see arv sisestatud). Kui see parameeter on aktiveeritud, siis näidatakse plaanimisdialoogis õpilaste arvu õpetaja lühinimest paremal. Teistel juhtudel on õplaste arv näha tunni aknas, kusjuures eraldi on poiste ja tüdrukute arv (KUI see info on gpUntisesse sisestatud).


Ruumi mahutavaus

Kui ruumi kohta on mahutavus sisestatud (baasandmed > ruumid), siis plaanimisdialoogis see ka kuvatakse (kui vastava parameeter on aktiveeritud).


Peida ja ava valitud read

Uued ikoonid plaanimisdialoogi menüüs. On võimalik valida mitu rida ja siis need töövaatest eemaldada. On kasulik, kui korraga vaadeldakse paljusid ridu. Teine uus käsk annab võimaluse teatud ridu kogu aeg ekraanile jätta - näiteks kehalise kasvastuse tundidega tegeledes saab kõik spordisaalid pidevalt silma all hoida.


Ajanõuded

erinevate määramata päeaga ajanõuete jaoks saab nüüd paika panna erinevat tooni purpursed taustad, et oleks lihtsam mõista tunni paigutamist mõjutavaid aspekte.