Difference between revisions of "Lukusta ja ignoreeri"

From eKool wiki
Jump to: navigation, search
Line 4: Line 4:
 
[[image:u_koodid1.png|600px|right]]
 
[[image:u_koodid1.png|600px|right]]
  
Kõigile baasandmetele ja ainetundidele ühised parameetrid on:
+
Kõigile baasandmetele ja ainetundidele saab seada olekuks ''"Ignoreeri"'' - need on tunnid, mis sisaldavad kasvõi 1 elementi (õpetaja, klass, aine, ruum, ainetund) mis on märgistatud kui "Ignoreeri" ei võeta tunniplaani koostamisel arvesse või ei kuvata seal (kui märge lisati peale tunniplaani koostamist). Selliste tundide nädala tunnidide arv lisatakse siiski õpetaja või klassi statistilisse aruandlusesse. Mõned ekspordi / impordi formaadid võivad keelduda sellisedi tunde käsitlemast.
* '''Märgist.(m)-''' võib olla valitud suvalistel elementidel. Kasuta seda näiteks:
+
 
** trükkimisel (vaid märgistatud elemendid trükitakse)
+
Kui ainetund on tunniplaani väga hästi paigutatud või olete selle käsitsi lisanud, näiteks kõige keerulisemad tunnid enne kui üldse tunniplaani optimeerimise käivitate, siis saab selle  ''"Lukustada" -'' tunnid, mis sisaldavad lukustatud elemente, on ka ise lukustatud, s.o. nende asukohta tunniplaanis ei muudeta optimeerimisel ja need saab paika jätta tunniplaani kustutamisel.
** elementide mitmekaupa muutmisel (''Serial Changes''), kus sisend satub vaid märgistatud elementidele
+
* '''Ignoreeri(I)-'''need tunnid, mis sisaldvad kasvõi 1 elementi (õpetaja, klass, aine, ruum) mis on märgistatud kui "Ignoreeri" ei võeta tunniplaani koostamisel arvesse või ei kuvata seal (kui märge lisati peale tunniplaani koostamist). Selliste tundide nädalane tunniarv lisatakse siiski õpetaja või klassi statistilisse aruandlusesse. Mõned ekspordi / impordi formaadid võivad keelduda sellisedi tunde käsitlemast!'''
+
* '''Lukustatud (X)-''' '''- tunnid, mis sisaldavad lukustatud elemente, on ka ise lukustatud, s.o. nende asukohta tunniplaanis ei muudeta optimeerimisel.'''
+
* '''Ära prindi (N)''' - kui tund sisaldab elementi sellise määratlusega, siis seda tundi ei trükita aruannetesse.
+
* Ajasoovid (Z) - tegu on parameetriga, mis täidetakse "linnukesega" gpUntise poolt kohe, kui elemendile on ajanõuded lisatud. Seega saad selle parameetri veeru nähtavaks tegemisega lihtsama ülevaate olemasolevatest ajanõuetest.
+
  
 
Täpsemalt saab parameetrite kohta lugeda artiklist [[Baasandmete parameetrid]]
 
Täpsemalt saab parameetrite kohta lugeda artiklist [[Baasandmete parameetrid]]

Revision as of 14:37, 28 February 2014


NB! Lukustamise ja ignoreerimise kasutamine annab võimaluse hallata oma tunniplaani elemente paindlikumal viisil ja seada lisatingimusi!
U koodid1.png

Kõigile baasandmetele ja ainetundidele saab seada olekuks "Ignoreeri" - need on tunnid, mis sisaldavad kasvõi 1 elementi (õpetaja, klass, aine, ruum, ainetund) mis on märgistatud kui "Ignoreeri" ei võeta tunniplaani koostamisel arvesse või ei kuvata seal (kui märge lisati peale tunniplaani koostamist). Selliste tundide nädala tunnidide arv lisatakse siiski õpetaja või klassi statistilisse aruandlusesse. Mõned ekspordi / impordi formaadid võivad keelduda sellisedi tunde käsitlemast.

Kui ainetund on tunniplaani väga hästi paigutatud või olete selle käsitsi lisanud, näiteks kõige keerulisemad tunnid enne kui üldse tunniplaani optimeerimise käivitate, siis saab selle "Lukustada" - tunnid, mis sisaldavad lukustatud elemente, on ka ise lukustatud, s.o. nende asukohta tunniplaanis ei muudeta optimeerimisel ja need saab paika jätta tunniplaani kustutamisel.

Täpsemalt saab parameetrite kohta lugeda artiklist Baasandmete parameetrid