Difference between revisions of "Laps läheb 6aastasena kooli"

From eKool wiki
Jump to: navigation, search
(New page: category: ekool 3.0 right Teie laps elab Tallinnas ja peab kooli minema järgmisel aastal, aga Te olete otsustanud, et ta on kooliküps ja Teil on selle ko...)
 
Line 12: Line 12:
 
Järgenevalt täidate teiste 1. klassi minevate laste vanematega sarnase taotluse - määrate õppekeele, sisestate sama pere teiste laste andmed, valite koolid ja põhjendate oma soove. Täpsemalt saab taotluse täitmisest lugeda artiklist "[[Taotluse esitamine]]"  
 
Järgenevalt täidate teiste 1. klassi minevate laste vanematega sarnase taotluse - määrate õppekeele, sisestate sama pere teiste laste andmed, valite koolid ja põhjendate oma soove. Täpsemalt saab taotluse täitmisest lugeda artiklist "[[Taotluse esitamine]]"  
  
LISAKS peate Te aga:
+
'''LISAKS peavad 6-aastaste laste vanemad:'''* sisestama oma lapse kohta aadressi (teiste laste puhul leitakse aadress Rahvastikuregistrist). See peaks olema tema Rahvastikuregistris olev elukoha aadress. Sel moel saab Haridusamet kontrollida, kas Teie laps elab ikka Tallinnas.  
* sisestama oma lapse kohta aadressi (teiste laste puhul leitakse aadress Rahvastikuregistrist). See peaks olema tema Rahvastikuregistris olev elukoha aadress. Sel moel saab Haridusamet kontrollida, kas Tei laps elab ikka Tallinnas.  
+
* lisama soovi korral faili lapse kooliküpsust tõendava dokumendiga. Lisage koolivalmidust tõendav digi-dokument või esitage paberkandjal dokument Tallinna Haridusmetisse (Estonia pst 5a III korrus). Koolivalmiduse hinnangu saate lasteaiast. Kui laps on kodune, siis pöörduge nõustamiskomisjoni poole. Faili lisamisel kasutatakse standardset protseduuri. Te võite kooliküpsuse dokumendid esitada ka otse Haridusametisse.
* lisama soovi korral faili lapse kooliküpsust tõendava dokumendiga. Faili lisamisel kasutatakse standardset protseduuri. Te võite kooliküpsuse dokumendid esitada ka otse Haridusametisse.
+

Revision as of 13:46, 19 February 2012

Vvv60a.png

Teie laps elab Tallinnas ja peab kooli minema järgmisel aastal, aga Te olete otsustanud, et ta on kooliküps ja Teil on selle kohta vajalikud dokumendid olemas. Peale lapse isikukoodi sisestamist sattusite Te aga ekraanile, mis kuvatakse kõigile neile vanematele, kelle lapse andmeid ei leitud.

Kuna kontrollnimekirjas on ainult nende laste andmed, kes on järgmisel õppeaastal seaduse järgi koolikohustuslikud, siis Teie last nende seas ei ole.


Nüüd peate valima, et "Laps on sündinud peale 1. oktoobrit 2004 (on noorem kui 7 aastane). Ma soovin, et ta astuks 1. klassi."

Järgenevalt täidate teiste 1. klassi minevate laste vanematega sarnase taotluse - määrate õppekeele, sisestate sama pere teiste laste andmed, valite koolid ja põhjendate oma soove. Täpsemalt saab taotluse täitmisest lugeda artiklist "Taotluse esitamine"

LISAKS peavad 6-aastaste laste vanemad:* sisestama oma lapse kohta aadressi (teiste laste puhul leitakse aadress Rahvastikuregistrist). See peaks olema tema Rahvastikuregistris olev elukoha aadress. Sel moel saab Haridusamet kontrollida, kas Teie laps elab ikka Tallinnas.

  • lisama soovi korral faili lapse kooliküpsust tõendava dokumendiga. Lisage koolivalmidust tõendav digi-dokument või esitage paberkandjal dokument Tallinna Haridusmetisse (Estonia pst 5a III korrus). Koolivalmiduse hinnangu saate lasteaiast. Kui laps on kodune, siis pöörduge nõustamiskomisjoni poole. Faili lisamisel kasutatakse standardset protseduuri. Te võite kooliküpsuse dokumendid esitada ka otse Haridusametisse.