EHISe x-tee teenus Lae yldharidus

From eKool wiki
Revision as of 20:23, 4 May 2016 by Ene (Talk | contribs)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search


Moodul tasuta ja eKoolis kohe kõigile avatud, aga eeldab koolijuhi volitust. Kui alguses arvasime, et info edastamine volituse saabumisest EHISele on volituse lisamiseks EHISesse piisav, siis nüüd on selgunud, et saadud volitused põrgatan edasi EHISesse ja sealt tuleb teenuse avamise teade. Mis võib võtta kokku tööpäeva…

Teenuse kasutamine eeldab ka, et teie õpilastele on lisatud koolis õppimise alguse kuupäev. Kui õpilased ükshaaval lisada või importida, siis seda kuupäeva ei teki, saab lisada vastuvõtu lõpetamisel ja kooli nimekirja kandmisel kõigile korraga, mida soovitan väga Tallinna koolidel teha. Kui kuupäev puudu, saab selle lisada õpilasraamatust (klassijuhataja, koolijuht). Paar päeva veel probleem, et seal õpilased klasside kaupa ja need käimas oleva õppeaasta klassid - uued õpilased tuleb üles leida otsinguga. Kui õppeaasta alanud, siis klassi nimekiri ka 1. klassi jaoks olemas. Lisame eKooli veel selle, et ilma alguse kuuoäevata ei saaks kusagilt õpilasi lisada, see oleks kohustuslik väli. Praegu veel saab.

Ja veel eeldab teenuse kasutamine EHISe nelja klassifikaatori lisamist, kehtivad kohe kõigile õppekava ja klassi õpilastele.

Ning siis polegi midagi muud, kui logida id-kaardi või mobiil-ID abil, valida et tegelete uute õpilastega ja klasside kaupa saab neid otsida ja andmeid kontrollida.

Tulemused kuvatakse kas sinnasamasse ekraanile, aga kui õpialsi palju, siis võib-olla sealsamas ei näa, aruanne on Aruanded > EHIs jaotuses igal juhul olemas.

Lisaks väike ekraanivideo (testkeskkonnas, mõned tänaseks kadunud pisiasjad võivad ekraanilt paista), leiate selle

id.ekool.eu/eKool/ehis.mov