E-posti listid

From eKool wiki
Jump to: navigation, search
NB! Listi kirjad saadetakse ainult neile kasutajatele, kelle kasutajanimeks on e-posti aadress. (Praegu veel) eKool ei otsi kõiki profiilides kirjas olevaid aadresse.

Postilisti avab kooli administraator <Nimekirjad> ja <Grupid> aknast. Listi kuuluvad automaatselt kõik selle kontaktgrupi liikmed (mõne klassi õpilased, lapsevanemad; kogu kooli õpetajad...).

NB! e-kirjad saadetakse kohale siis kui "From" ("Saatja") aadress on maililisti liige. Kui ei ole siis saab ta veateate. Millisest mailiprogrammist see mail tuleb ei puutu asjasse.
Post2.png

See on põhjustatud meie turvakontrollist, et kolmandad isikud ei saaks imelihtsalt maililisti rämpsposti saata - vähemalt on vaja siis lisaks aadressile teada ka ühe listi liikme emailiaadressi ja teised listi liikmed teaksid kellelt kirjad saabuvad.

Teated selle kohta, et postilisti kirja saatmine ebaõnnestus, lähevad välja meililisti haldaja nime alt. See on üldine meililistide hea tava et kõik teavitused probleemidest teeb haldaja.

Post3.png

Kontaktide all on kooli poolt avatud maililisti puhul tekst:

"Listi aadress on: 105325776mlistv1@chucknorris.ekool.eu"

See võimaldab võtta aadress ka copy-pastena brauserist. Teine võimalus on vajutada lingil "Postiloend" ja Teie vaikimisi e-posti programmis avatakse kirja saatmise aken.

NB! Kui soovite kasutada veebipõhist postiprogrammi (nt. GoogleMail, Hotmail) siis peaksite listi aadressi ise kirja kirjutamist alustades kopeerima / kleepima aadressiks. Kirjale vastates ei ole seda vaja teha.
Post1.png