Difference between revisions of "Baasandmete sisend"

From eKool wiki
Jump to: navigation, search
Line 10: Line 10:
 
'''
 
'''
 
Baasandmete sisestamine:'''
 
Baasandmete sisestamine:'''
* [[Baasandmed > Klassid]]
+
* [[Baasandmed: Klassid]]
* [[Baasandmed > Õpetajad]]
+
* [[Baasandmed: Õpetajad]]
* [[Baasandmed > Ained]]
+
* [[Baasandmed: Ained]]
  
* [[Baasandmed > Ruumid]]
+
* [[Baasandmed: Ruumid]]

Revision as of 13:52, 8 June 2008


Kõigi nende kooli sisendite defineerimise ja haldamise, mis on hädavajalikud tunniplaani moodustamiseks, leiad menüüst <Baasandmed>. Need on klassid, õpetajad, ruumid ja ained. Lisaks mõne mooduli jaoks õpilased.

Baasiandmeid saab sisestada ja muuta kas valides vastava märksõna Baasandmete menüüst või siis valides menüüpunkti <Baasandmete koondaken>. Kui kasutasid enne andmete sisendiga tutvumiseks gpUntise nõustajat, leida seal sisestatud info juba tabelitesse kantuna eest.

Enamikele baasandmete sisendite kirjeldustele on lisatud juhiseid täismahus andmesisendi võimaluste kohta (Baasandmed > ressursi nimetus). Koondaken annab hea tunniplaani tegemiseks piisava info sisestamise võimaluse ja koolipõhiste piirangute liigne seadmine võib rikkuda sinu tunniplaani.

Soovitus: alusta kooli andmete sisestamist tühjalt, minimaalsete määrangutega (sobiv: Baasandmed > Baasandmete koondaken). Vaadata, kuidas tunniplaan vastab eesmärkidele. Siis lisada probleemide lahendamiseks infot. Baasandmete sisestamine: