Difference between revisions of "Baasandmete sisend"

From eKool wiki
Jump to: navigation, search
(New page: category:gpuntis Kõigi nende kooli sisendite defineerimise ja haldamise, mis on hädavajalikud tunniplaani moodustamiseks, leiad menüüst Baasandmed. Need on klassid, õpetajad, ruu...)
 
 
(3 intermediate revisions by one user not shown)
Line 1: Line 1:
 
[[category:gpuntis]]
 
[[category:gpuntis]]
 +
[[image:u_koodid1.png|700px|right]]
 +
Kõigi nende kooli sisendite defineerimise ja haldamise, mis on hädavajalikud tunniplaani moodustamiseks, leiad menüüst <''Baasandmed''>. Need on klassid, õpetajad, ruumid ja ained. Lisaks mõne mooduli jaoks õpilased.
  
Kõigi nende kooli sisendite defineerimise ja haldamise, mis on hädavajalikud tunniplaani moodustamiseks, leiad menüüst Baasandmed. Need on klassid, õpetajad, ruumid ja ained. Lisaks mõne mooduli jaoks õpilased.
+
Baasiandmeid saab sisestada ja muuta kas valides vastava märksõna Baasandmete menüüst või siis valides menüüpunkti <''Baasandmete koondaken''>. Kui kasutasid enne andmete sisendiga tutvumiseks gpUntise nõustajat, leida seal sisestatud info juba tabelitesse kantuna eest.  
Baasiandmeid saab sisestada ja muuta kas valides vastava märksõna Baasandmete menüüst või siis valides Baasandmete koondaken. Kui kasutasid enne andmete sisendiga tutvumiseks nõustajat, leida seal sisestatud info juba tabelitesse kantuna eest.  
+
 
Enamikele baasandmete sisendite kirjeldustele on lisatud juhiseid  täismahus andmesisendi võimaluste kohta (Baasandmed > ressursi nimetus). Koondaken annab hea tunniplaani tegemiseks piisava info sisestamise võimaluse ja koolipõhiste piirangute liigne seadmine võib rikkuda sinu tunniplaani.  
+
Enamikele baasandmete sisendite kirjeldustele on lisatud juhiseid  täismahus andmesisendi võimaluste kohta (''Baasandmed > ressursi nimetus''). Koondaken annab hea tunniplaani tegemiseks piisava info sisestamise võimaluse ja koolipõhiste piirangute liigne seadmine võib rikkuda sinu tunniplaani.  
  
 
Soovitus:  alusta kooli andmete sisestamist tühjalt, minimaalsete määrangutega (sobiv: Baasandmed > Baasandmete koondaken). Vaadata, kuidas tunniplaan  vastab eesmärkidele. Siis lisada probleemide lahendamiseks infot.
 
Soovitus:  alusta kooli andmete sisestamist tühjalt, minimaalsete määrangutega (sobiv: Baasandmed > Baasandmete koondaken). Vaadata, kuidas tunniplaan  vastab eesmärkidele. Siis lisada probleemide lahendamiseks infot.
 +
'''
 +
Baasandmete sisestamine:'''
 +
* [[Baasandmed: Klassid]]
 +
* [[Baasandmed: Õpetajad]]
 +
* [[Baasandmed: Ained]]
 +
 +
* [[Baasandmed: Ruumid]]

Latest revision as of 13:16, 28 February 2014

U koodid1.png

Kõigi nende kooli sisendite defineerimise ja haldamise, mis on hädavajalikud tunniplaani moodustamiseks, leiad menüüst <Baasandmed>. Need on klassid, õpetajad, ruumid ja ained. Lisaks mõne mooduli jaoks õpilased.

Baasiandmeid saab sisestada ja muuta kas valides vastava märksõna Baasandmete menüüst või siis valides menüüpunkti <Baasandmete koondaken>. Kui kasutasid enne andmete sisendiga tutvumiseks gpUntise nõustajat, leida seal sisestatud info juba tabelitesse kantuna eest.

Enamikele baasandmete sisendite kirjeldustele on lisatud juhiseid täismahus andmesisendi võimaluste kohta (Baasandmed > ressursi nimetus). Koondaken annab hea tunniplaani tegemiseks piisava info sisestamise võimaluse ja koolipõhiste piirangute liigne seadmine võib rikkuda sinu tunniplaani.

Soovitus: alusta kooli andmete sisestamist tühjalt, minimaalsete määrangutega (sobiv: Baasandmed > Baasandmete koondaken). Vaadata, kuidas tunniplaan vastab eesmärkidele. Siis lisada probleemide lahendamiseks infot. Baasandmete sisestamine: